متن استاتیک شماره 54 موجود نیست
  • 1402/12/27
  • - تعداد بازدید: 63
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کشف بیش از 35 هزار کالای سلامت محور قاچاق در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:

 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از کشف بیش از 35 هزار کالای سلامت محور قاچاق در سطح شهرستان های تابعه دانشگاه از خرداد سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «محمدجواد راعی» با بیان اینکه طرح‌ های مقابله با قاچاق کالاهای سلامت محور، به‌ صورت مستمر در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حال اجرا است، گفت: بیش از 35 هزار کالای سلامت محور قاچاق در سطح شهرستان های تابعه دانشگاه از خرداد سال جاری تاکنون کشف شد.

 

او ادامه داد: علاوه بر کشفیات کالای سلامت محور قاچاق در سطح شهرستان های تابعه دانشگاه، در شیراز نیز بازرسان دانشگاه در ادامه بازرسی های خود از واحدهای صنفی، عطاری، مواد غذایی و فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی، بیش از 10 هزار قلم از انواع کالاهای سلامت محور غیر مجاز و قاچاق به ارزش 90 میلیارد ریال و بیش از 172 میلیارد ریال از انواع دارو، مکمل های غذایی و ورزشی، داروهای دست ساز، مواد آرایشی و بهداشتی کشف کرده اند.

 

دکتر راعی افزود: کارگروه مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در شبکه های بهداشت و درمان شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه تشکیل شده و تمامی شهرستان های تحت پوشش توسط تیم بازرسی مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت معاونت غذا و دارو دانشگاه مورد پایش و بازرسی لازم قرار گرفته اند.

 

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شهروندان خواست تا در صورت اطلاع از فعالیت قاچاقچیان دارو، مکمل های ورزشی و غذایی، لوازم ارایشی و بهداشتی، موضوع را به سامانه 190 گزارش دهند.

  • گروه خبری : اخبار واحدها
  • کد خبری : 97943
کلیدواژه