متن استاتیک شماره 54 موجود نیست
  • 1403/04/04
  • - تعداد بازدید: 46
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

جمع آوری 41 قلم کالای قاچاق و غیرمجاز از عطاری های سپیدان

شبکه بهداشت و درمان شهرستان سپیدان

در بازدید بازرسان مدیریت فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل ها از عطاری های سپیدان، بیش از 41 قلم کالای قاچاق از عطاری های این شهرستان جمع آوری شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سپیدان، مسوول واحد امور دارویی شبکه با اشاره به بازرسی های پیشین از عطاری ها و تاکید بر ممنوعیت فروش داروهای غیرمجاز و قاچاق در این صنوف، گفت: بیش از 41 قلم کالای غیرمجاز، قاچاق و بدون مجوز به ارزش تقریبی 200 میلیون ریال از عطاری های شهرستان سپیدان جمع آوری شد.

 

دکتر «سوگند امیری» با بیان اینکه تجویز و فروش داروی گیاهی و شیمیایی در صنوف عطاری غیرقانونی است و این صنف تنها اجازه فروش گیاهان دارویی را دارند، افزود: در بازدیدهای گذشته، قوانین و آموزش های لازم به صاحبان عطاری ها ارائه شده است و به دلیل بی توجهی متصدی یکی از عطاری های شهرستان به قوانین، هشدارها و فروش اقلام غیر مجاز و قاچاق، این واحد صنفی به مراجع قضایی معرفی شده است.

 

او اضافه کرد: با توجه به افزایش تقاضا برای خرید از عطاری ‌ها در سال ‌های گذشته، برخی از این واحدها اقدام به فروش داروهای غیرمجاز و دخالت در درمان کرده اند که موجب تشدید بیماری افراد می‌شود، در همین راستا، بازدید از عطاری‌ های شهرستان به‌ صورت مستمر ادامه خواهد داشت تا از بروز تخلف ‌های احتمالی جلوگیری شود.

 

 

  • گروه خبری : اخبار واحدها
  • کد خبری : 104200
کلیدواژه